MENU
Strona główna Nasze akwaria Linki Reklama Kontakt
Akwarium
Założenie akwarium Index ryb Pielęgnacja Pokarmy Preparaty Choroby Galeria
Informacje
Artykuły Adresy sklepów Słownik Akwarystyczny Zrób to Sam

Leki z Tropical
Niżej są opisane leki dla naszych rybek, które są dostępne w każdy sklepie akwarystycznym
tropical

Abioseptyna
Uniwersalny preparat do optymalizacji warunków rozwoju ryb i roślin w akwariach. Odkaża wodę, niszczy szkodliwe dla ryb mikroorganizmy. Służy do odkażania nowo nabytych ryb i roślin oraz płukania żywego pokarmu. Ochrania ikrę ryb i wykluty narybek. Zwalcza pasożyty zagrażające życiu akwariowych ryb ozdobnych. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Akryflawina
najskuteczniejszy preparat do odkażania wody akwariowej. Służy do kwarantanny, ochrony złożonej ikry, wylęgu i narybku. Optymalizuje warunki rozwoju ryb ozdobnych ochraniając je przed żyjącymi w wodzie niebezpiecznymi pasożytami, takimi jak bakterie, pierwotniaki i grzyby. Łagodząc cierpienia ryb, ułatwia regenerację uszkodzonego naskórka i postrzępionych płetw likwidując pleśniawkę. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Aqua-Kali
to silny środek bakterio- i pierwotniakobójczy, zwalcza szkodliwe drobnoustroje wydzielając aktywny tlen. Skutecznie odkaża wodę akwariową. Posiada szerokie zastosowanie w akwarystyce; usuwa zmętnienie wody po przekarmieniu, służy do odkażania zbiorników, sprzętu oraz do kąpieli krótkotrwałych i kwarantanny nowo nabytych ryb i roślin wodnych. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Aquaseptin
Woda jest dla ryb elemtem życia. preparat akwarystyczny do optymalizacji rozwoju ryb i roślin w akwariach. Zabezpiecza urządzone akwarium przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów, grzybów i pasożytów mogących negatywnie wpływać na warunki hodowlane i powodować ich pogorszenie, zagrażając rybom i roślinom. Skutecznie odkaża wodę akwariową eliminując zagrożenia biologiczne wywołane obecnością niebezpiecznych bakterii chorobotwórczych. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody

Biodesinal
Preparat odkażający w delikatny sposób wodę akwariową, optymalizuje warunki rozwoju ryb zabezpieczając ikrę przed pleśnieniem. Ułatwia rozmnażanie i hodowlę skalarów, kąsaczowców, ryb karpiowatych i innych delikatnych ryb akwariowych, chroniąc ich ikrę i wyklute larwy oraz młody narybek przed niebezpiecznymi drobnoustrojami i pasożytami. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Chloramina
preparat dezynfekcyjny, do skutecznego odkażania wody, akwariów i całego sprzętu hodowlanego. Zapobiega zakażeniom ryb rozmaitymi, obecnymi w wodzie akwariowej czynnikami szkodliwymi. Poprzez wydzielanie do wody aktywnego chloru, zwalcza bakterie, pierwotniaki, wirusy i szkodliwe pasożyty zagrażające rybom akwariowym. Działanie chloraminy jest radykalne. Aby ją zneutralizować stosujemy Antychlor w stosunku 1:1. Preparat wykazuje silniejsze działanie odkażające w wodzie miękkiej. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Desin Forte
preparat leczniczy do celów akwarystycznych zawierający aktywny jod, skutecznie zwalcza mikroorganizmy będące przyczyną wielu chorób ryb ozdobnych w akwariach i oczkach wodnych. Hamuje rozwój pleśniawek powodowanych przez grzyby z rodzaju Saprolegnia, Achlya, Leptomitus, zapobiega infekcji bakterii oraz grzybów w miejscach otarć i zranień, w których nastąpił ubytek śluzu. Szczególnie przydatny w pielęgnacji dorosłych i silniejszych egzemplarzy ryb ozdobnych.

Wskazania: Środek leczniczy do przeprowadzania kąpieli profilaktycznych - zwłaszcza nowo nabytych ryb. Do bezpośredniego odkażania miejsc zranionych, postrzępionych płetw, do usuwania strzępków grzybni z pyszczka, płetw i naskórka. Szczególnie zalecany do kąpieli długotrwałych, trwających do czasu wyleczenia i ustąpienia objawów chorobowych

Discus Sept
specjalny preparat akwarystyczny odkażający wodę akwariową oraz zwalczający szkodliwe pasożyty - nicienie Capillaria i Camallanus oraz wiciowce Hexamita i Spironucleus, przenoszone przez żywe pokarmy Tubifex i zagrażające hodowanym w akwariach wszystkim rybom pielęgnicowatym. Atakują one szczególnie bardzo delikatne dyskowce, paletki i skalary. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody

Ichtiosan
preparat zabezpieczający ryby akwariowe poprzez skuteczne hamowanie rozwoju niebezpiecznych pasożytów zagrażających całej populacji mieszkańców akwarium. Odkażając wodę, zwalcza bardzo niebezpiecznego pasożyta Ichthyophthirius multifiliis, wywołującego ospę rybią "ICHTIO". Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody

Ichtioseptin Forte
złożony preparat akwarystyczny do systemowego zwalczania kostiozy wywoływanej przez pierwotniaki Ichthyobodo necatrix oraz choroby aksamitnej ryb słodkowodnych - oodinozy, której przyczyną są bruzdnice Oodinium pillularis. Zwalcza również skutecznie wiele innych szkodliwych mikroorganizmów w tym grzyby i pierwotniaki chorobotwórcze pasożytujące na rybach ozdobnych w akwariach i oczkach wodnych

Wskazania: Profilaktyka i ichtioterapia ryb akwariowych, w tym szczególnie zapobieganie oraz leczenie kostiozy i oodinozy. Drobnoziarnista wysypka na całym ciele, ocieranie się ryb o rośliny i kamienie, brak zainteresowania pokarmem. Biały nalot na uszkodzonym naskórku, przekrwienia, osłabienie i trudności z oddychaniem. Choroby te są częstą przyczyną śnięcia ryb w hodowli intensywnej zwłaszcza przy dużym zagęszczeniu w zbyt ciasnych zbiornikach. Ochrona ikry po tarle.

MFC 2000
uniwersalny preparat do odkażania wody w akwariach oraz zwalczania wszelkich pasożytów zagrażających rybom ozdobnym. Niszczy szkodliwe mikroorganizmy w tym wyjątkowo niebezpiecznego, patogena kulorzęska Ichthyophthirius multifiliis oraz inne pasożyty, w tym bakterie, pierwotniaki i grzyby wywołujące silnie zakaźne pleśniawki. Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Trypaflawina Forte
środek leczniczo-dezynfekcyjny stosowany w akwariach i oczkach wodnych do zwalczania infekcji bakteryjnych wywołanych przez: Aeromonas, Pseudomonas, Haemophilus, stosuje się również w przypadku inwazji pasożytów: Chilodonella, Ichthoyobodo, Oodinium, Dactylogyrus, Gyrodactylus oraz grzybami z rodzajów Achlya, Dictyuchus, Saprolegnia, Leptomitus i Aphanomyces. Redukuje inwazyjny rozwój glonów i pierwotniaków. Zabezpiecza ikrę ryb przed inwazją pleśni, zapobiegając stratom w hodowli, zwłaszcza ryb kąsaczowatych, karpiowatych i skalarów.

Wskazania: Wszelkie niepokojące zmiany związane z wystąpieniem objawów chorobowych, zmiany na skórze i płetwach, naloty, plamy, strzępki grzybni, rany, otarcia, ciemnienie barw, niepokój, ocieranie się o sprzęt i rośliny wodne, brak apetytu, trudności w oddychaniu. Kwarantanna nowo zakupionych ryb. Profilaktyczne odkażanie wody. Dezynfekcja ikry potarle w hodowli intensywnej ryb akwariowych, pozwala uniknąć znacznych strat związanych z pleśnieniem złożonej ikry. Pędzlowanie ran, otarć, uszkodzeń płetw.

Wybielacz Optyczny
Wybielacz Optyczny Forte ma właściwości bakteriobójcze, bakteriostatyczne i pierwotniakobójcze. Preparat jest przeznaczony do dezynfekcji ikry po tarle oraz zwalczania inwazji jednokomórkowców z rodziny Chlamydomonadaceae, Euglenaceae, Polytomaceae, Chlorophyta, Ciliata, Rotatoria, wywołujących biologiczne zmętnienie wody.

Wskazania: Leczenie ryb ozdobnych zakażonych bakteriami chorobotwórczymi lub pierwotniakami, wywołującymi choroby skóry, płetw i skrzeli. Usuwanie zmętnienia wody w akwariach i oczkach wodnych wywołanego inwazyjnym rozwojem bakterii, pierwotniaków i glonów jednokomórkowych, zwłaszcza po przekarmieniu ryb oraz w stanach zachwianej równowagi biologicznej w zbyt zagęszczonym zbiorniku. Stosowany jest także do dezynfekcji ikry po tarle. W szczególności zalecany w hodowli delikatnych ryb problemowych. Niezastąpiony w rozmnażaniu ryb karpieńcowatych, na których ikrę trypaflawina działa szkodliwie. Preparat nie niszczy roślin wodnych.
Powrót